Мінакарі

Приголомшлива, єдина в своєму роді і неповторна іранська техніка нанесення на метал і кераміку різнобарвної склоподібної емалі (небесна блакить). Наноститься на різні вироби візерунками орнаментами.

Хатамкарі

Рідкісна перська інкрустація по дереву. Це винятковий вид інкрустації, де складний геометричний візерунок, в основі якого рівносторонні трикутники, формується шляхом приклеювання на дерев’яну поверхню виробу найтонших пластин, виготовлених з кістки, дерева, металевих ниток.

Галямзані

Вишуканий вид художньої обробки металу (чеканка). Цей вид мистецтва полягає в отримання рельєфних зображень на металі. Це візерунки, зображення птахів і тварин, історичні події, сюжети з літературних творів. Виконується різьблення за допомогою спеціального інструменту – «галяма». Використовують при виготовленні різних декоративних художніх виробів з міді, алюмінію, латуні та інших матеріалів.

Каламкарі

Давня неповторна техніка нанесення малюнка на бавовняну тканину. При цьому спочатку фарби наносять на пластину з вже заготовленим малюнком, а потім віддруковують на виробі. Такі штампи робляться з цінних порід дерева. Щоб тканина не зношувалися роками і її було легко прати, а фарби як умога довше залишалися яскравими, її обробляють спеціальним розчином, довго кип’ятять, а потім вимочують у крижаній воді. Традиційні малюнки на “каламкарі” включають в себе арабески, квіткові орнаменти і всім відомі «огірки». З цієї тканини роблять гарні скатертини, чохли на пуфи, подушки, серветки та сумки.

Фірузе куб

Рідкісна техніка інкрустації бірюзовою мозаїкою мідного, бронзового, срібного і мельхіорового посуду. Виконується майстрами в г.Ісфахане. Спочатку одні майстри готують форму для майбутнього виробу, а потім ювеліри складають мозаїку з невеликих шматочків бірюзи. Приголомшливо красиві вироби в техніці “фірузе куб” є одними з дорогих і бажаних сувенірів, а саме – вази, тарілки, підноси і прикраси.

Мініатюра

Жанрові мініатюри: сцени полювання та епічних битв, обрядові сцени, сюжети з персидських поем, повсякденний побут палацового життя, геральдичні мотиви (герби різних династій Ірану). Широко використовуються в художньому карбуванні (галямзані), інкрустації по дереву (хатамкарі), в розписі емаллю (Мінакарі) і в ювелірних виробах. Чудові твори декоративно-прикладного мистецтва, виконані у всьому світі іранськими майстрами.

Мідний посуд

В Ірані широко використовують посуд з міді і латуні. Незліченні магазини і крамниці, де вітрини заставлені різноманітним посудом для побуту: каструлі, глечики, блюда, підставки для фруктів, тарілки, кубки, кавові турки, чайники і самовари, різних розмірів. Оброблені малюнками з кольорової емалі і художнім карбуванням, виконанується неперевершеними майстрами. Виготовлення посуду з міді і латуні зведено в ранг мистецтва.